Peníze pro život
Nebudeme si nic nalhávat. Každý by chtěl peníze. Ale bez práce nejsou koláče. Jenomže jak má k penězům přijít např. student pod 18 let? Má spousty přání, co by si chtěl koupit, ale kde má na to vzít ty peníze? Poctivě by si chtěli vydělat třeba na nový mobil, ale nenaskytnou se jim brigády přístupné pod 18 let. A pokud ano, tak jsou často časově omezené, kdy má být zrovna ve škole. Avšak zpátky k hlavnímu tématu.
Peníze = štěstí?
Řekněme si narovinu. Když máte peníze, za které si koupíte věci, jaké moc chcete, nemůžete být nešťastní. Pokud ano, tak jste tu věc pořádně nechtěli. Přijdou vám bohatí lidé nešťastní? Ne. A proč? Protože mohou mít věci, které je šťastnými dělají.
A co peníze a láska?
Takhle by měl být tento citát položen. Ne „Za peníze si štěstí nekoupíš“, ale „Za peníze si lásku nekoupíš“. Pokud se objeví láska ve chvíli, když se u vás objeví peníze, určitě to láska není. Teda aspoň ne k vám, ale k vašim penězům. Jedině z tohoto důvodu mohou být bohatí lidé smutní. Je pak těžké poznat pravé přátele a pravou lásku od falešných závistivců. Upřímně bych si však nad tím raději utírala slzy penězi a uklidňovala se svými možnostmi.
V dnešní době je však „přijít k pořádným penězům“, nadlidský úkol. Pokud nejsme např. slavní, nebo ze slavné rodiny, máme co dělat. Někteří lidé chodí i do dvou, nebo více zaměstnání, aby měli peněz o něco víc. Avšak existuje pravidlo, které tento život píše sám: Buď máme práci a málo peněz, nebo máte dvě práce, více peněz, ale za to žádný čas. To jste pak rádi, že se vůbec můžete vyspat. Potom je využívání těchto peněz, které se měly zaměřit na vaše koníčky, záliby, či na věci co si přejete, těžké.
Ono je to vlastně takhle:
· Když jste mladí, máte plnou energii, středně času a žádné peníze.
· Když jste dospělí, máte méně energie, méně času a více peněz.
· Když jste v důchodu, nemáte energii, spousty času a o dost více peněz.
Teď už zde asi navždy zůstává jen nezodpovězená otázka: Jak správně žít, abychom se měli dobře?